Databáza chovu

Databázu plemena hovawart vytvoril a spravuje Slovenský hovawart klub. Databáza by mala byť nápomocná chovateľom pri skvalitňovaní chovateľskej práce, priniesť všetkým záujemcom o plemeno kvalitné a priebežne aktualizované informácie, pomocou môže byť aj pri výbere pre záujemcov o šteniatka. Databáza je v prevádzke od 01.01.2020.

V prípade ak chcete vyhľadať konkrétnych psov v databáze podľa rôznych kritérií použite nástroj pre vyhľadávanie.VYHĽADÁVANIE PSOV

Chovné suky

Vo výpise sú chovné suky, ktoré sú zaradené medzi aktívne chovné - sú to teda suky uchovnené v SR, ktorých majitelia sú členmi klubu.

Krycie psy

Vo výpise sú krycie psy, ktorý sú zaradení medzi aktívne chovných - sú to psy uchovnené v SR, ktorých majitelia sú členmi klubu.

Zoznam psov

Databáze obsahuje základné údaje zaradené do chovu hovawartov v SR, ďalej údaje aj o zahraničných a iných psoch vyplývajúcich z jednotlivých rodokmeňov chovných jedincov.

Zoznam vrhov

Prehľad narodených šteniatok je pravidelné aktualizovaný. Informácie na webových stránkach klubu slúžia predovšetkým k ľahkému naviazaniu kontaktu medzi záujemcami o šteniatka a chovateľmi.

Vydané krycie listy

Prehľad vydaných krycích listov v rámci slovenského chovu slúži najmä ako informácia o budúcich šteniatkach a pomôcky pri plánovaní ďalších odchovov v rámci nášho územia.

Chovateľské stanice

V zozname chovateľských staníc sú chovateľské stanice zaregistrované v Slovenskej republike. V zozname sú vyznačené aktívne chovateľské stanice Slovenského hovawart klubu.